"Połowinka" - spotkanie autorskie z podróżniczką Agnieszką Martinką

Piątek, 17 listopada 2017 godzina 12:29

We wtorek 14 listopada Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz  Biblioteka Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie zorganizowały fascynujące, pełne barwnych i żywiołowych opisów spotkanie autorskie z podróżniczką oraz  fotografką Panią Agnieszką Martinką. 

Wydarzenie, w którym wzięła udział młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia odbyło się w szkolnej hali sportowej. Autorka promując swoją książkę pt. „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsc zesłania Ojca”  w niezwykle ekscytujący sposób opisywała swoją wyprawę rowerową do Rosji.

Prezentacja „Połowninki”, bogata w relacje świadków przeszłości, uzupełniona była pięknymi  fotografiami podróżniczki oraz niezwykle interesującym opisem miejsc, zwyczajów i przeżyć związanych z sentymentalną podróżą autorki.

Książka, której prezentacja była głównym punktem spotkania, zawiera narracje ojca naszego gościa Zdzisława Martinki. Opisuje w niej wydarzenia polityczne rozgrywające się w latach 1939–1958,  które mieszają się z opisami przygód i losów jego samego jako młodego chłopca, młodzieńca i dorosłego mężczyzny, a także jego córki Agnieszki, która z chwilą wydania książki w końcu spełnia marzenie swoje i taty.

Podróż Pani Agnieszki Martinki śladami zsyłki ojca  nie jest tylko przygodą, jest  podróżą w głąb serca, do korzeni.

Autorka swoją audio-wizualną prezentacją wywołała ogromne zainteresowanie książką „Połowinka”  wśród młodzieży, pedagogów i pracowników Zespołu Skzół im. gen. Józefa Kustronia.

Niemal natychmiast pojawili się pierwsi chętni aby wypożyczyć osławione wydawnictwo. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy po raz kolejny przybliżyć zgromadzonej widowni żywy obraz historii, a Pani Agnieszce Martince serdecznie dziękujemy za udział w naszym spotkaniu. 

Czytelników serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszych bibliotek i do zapoznania się z promowaną ksiażką, której okładkę oraz zdjęcia ze spotkania zamieszczamy poniżej.