Na jesienne wieczory – propozycje nowości w PBP

Piątek, 22 września 2017 godzina 8:50

Na jesienne wieczory – propozycje nowości w PBP

Ciepła aura powoli dobiega końca, a dni stają się coraz krótsze. Dlatego na długie, ponure wieczory pragniemy przedstawić kilka nowości wydawniczych 2017 roku jakie pojawiły się w naszej bibliotece tej jesieni.  Zapraszamy  do lektury.

Błękitne sny
Katarzyna Michalak

Historia trzech przyjaciółek, trzech braci mająca jedno zakończenie. Czy będzie ono szczęśliwe? Majka i Marcin trafiają do szpitala w stanie krytycznym. Z nim jest lepiej, on przeżyje, ale ona…Gabriela i Wiktor mają szansę na stworzenie kochającej się rodziny. Lecz ona potrzebuje czasu, on zaś czekał wystarczająco długo…
„Błękitne Sny” są ostatnim tomem bestselerowej „Leśnej Trylogii”, opowiadającej o uczuciach silniejszych niż miłość  i przyjaźniach trwalszych niż więzy krwi.
Katarzyna Michalak jest autorką ponad trzydziestu bestsellerów. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych pisarzy w 2015 roku. Sprzedała prawa do ekranizacji kilku swoich książek.

 

Upojenie
Kristen Proby

Kolejna smakowita powieść o pięknych właścicielkach gorącej restauracji Pokusa...
Katrina Meyers jest znawczynią win i kobietą na wskroś rzeczową. Panicznie boi się latać samolotem. Jednak pewnego dnia musi odbyć tę traumatyczną podróż. Jak na złość przez cały lot wstrząsają samolotem turbulencje. Kat jak tonący chwyta się brzytwy - w tym przypadku jest nią przystojny pasażer obok.

Ryan MacKenzie nie może przestać myśleć o seksownej nieznajomej z samolotu. Kiedy tak ufnie się do niego przytuliła, obudziło się w nim uczucie,   o które sam siebie nie podejrzewał. Jako właściciel świetnie prosperującej firmy winiarskiej Mac uważa, że ma wszystko pod kontrolą i nie spodziewa się niespodzianek od losu, zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia. Lecz kiedy odwiedza Pokusę, znów spotyka Kat...

Ale oboje są zadeklarowanymi singlami i nie zamierzają tego zmieniać. Kiedy jednak Kat znajdzie się w niebezpieczeństwie, oboje nie mogą dłużej zaprzeczać, że łączy ich o wiele więcej niż obłędny seks...

 

Zadzwoń, kocham cię
Anna łacina 

„Zadzwoń, kocham Cię” to pozycja dla nastoletniej młodzieży opowiadająca o dwójce bohaterów - Weronice i Wawrzyńcu, którzy poznali się podczas szalejącej burzy. Nic więc dziwnego, że miłość spadła na nich jak grom  z jasnego nieba. Szybko jednak zrozumieli, że związek to nie tylko konfitury z płatków dzikiej róży serwowane na śniadanie. To także tęsknota, niepewność i lęk o życie drugiej osoby.

 

 

 

Forget me always
Sara Wolf

Kolejna nowość adresowana do nastoletniej młodzieży. Forget me always to  ciąg dalszy bestsellera Love Me Never. Opowiada o Isis Blake, która przeniosła się do nowej szkoły. Minęły już ponad trzy lata odkąd nie była zakochana.  W nowym miejscu poznała Jacka Huntera – wroga, który stał się być może kimś więcej – dzięki jego odwadze przeżyła brutalną napaść agresywnego byłego swojej matki, a zaraz potem całkiem o Jacku zapomniała.

Jedynym jasnym punktem jest w jej życiu Sophia, tajemnicza dziewczyna, z którą Isis dzieli pobyt w szpitalu i zamgloną znajomość z Jackiem. Gdy wspomnienia wracają, jest jej coraz trudniej oprzeć się uczuciom. A Jack nie jest w stanie trzymać się z daleka od jedynej dziewczyny, która stopiła lód jego serca.

Następnie na jaw wychodzą mroczne sekrety otaczające Sophię,  Isis uświadamia sobie, że Jack nie jest tym, za kogo go miała. Zaczyna dostawać przerażające anonimowe maile, które paradoksalnie mogą ocalić ją przed czymś jeszcze gorszym: przed jej przeszłością.

 

Niemcy: opowieści niepoprawne politycznie
Piotr Zychowicz

Jest to trzecia po Żydach i Sowietach  część bestselerowej oraz niepoprawnej politycznie serii. W Niemcach Piotr Zychowicz zmusza czytelnika do przemyślenia i ponownej oceny spraw – jak nam wmawiano – nie podlegających dyskusji. Burzy mit Hitlera ultraprawicowca, w rzeczywistości zatwardziałego lewaka. Pisze o fatalnych błędach Niemców we wschodniej Europie, gdzie początkowo witani jak wyzwoliciele, swoją ludobójczą polityką zaprzepaścili szansę na błyskawiczne pokonanie Sowietów. Szuka źródeł niemieckiego rasizmu w południowej Afryce i spiera się z Davidem Irvingiem, historykiem skazanym za negowanie Holokaustu. Pisze o Polakach w Afrikakorps, domu publicznym w Auschwitz oraz o hinduskich esesmanach. Prowadzi czytelnika przez pola bitew i obozy śmierci, zagląda do gabinetów nazistowskich ideologów i sztabów sił zbrojnych. A nade wszystko zastanawia się, jak do tego wszystkiego mogło dojść…

 

Polacy są najlepsi
Johnny A. Kent

Jest to opowieść o Polakach ze słynnego Dywizjony 303 widziana oczami ich kanadyjskiego dowódcy. Johnny Kentowski – as myśliwski, który  został Polakiem, z początku wiedział o polskich pilotach niewiele.

„O polskim lotnictwie  wiedziałem tylko tyle, że  przetrwało  jakieś  trzy  dni  w starciu z Luftwaffe”. Nie spodziewał się zbyt wiele po tej „bandzie dzikusów” – przymusowo uziemieni, zamiast Niemców podbijali Brytyjki i lokalne puby, nie przejmując się nieznajomością angielskiego.

Gdy wreszcie pozwolono im latać – pierwsze zestrzelenie było efektem samowolnego wyłamania z szyku. Rozwalają wszystko, co wejdzie im  w drogę. Uwielbiają strzelać do szkopów i traktują to jako świetny ubaw”  – przyznał osłupiały Kentowski. Zachwycony polską brawurą zaczął uczyć się języka polskiego, przyjął jako osobisty emblemat polskiego orła na tle kanadyjskiego klonowego liścia, a brytyjskiego oficera, który nie wstał do polskiego hymnu, położył jednym uderzeniem pięści.

 

Cykl książek dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego traktujących o podejrzanych powiązaniach  polityków z najwyższej półki, służbach specjalnych, mafii,  nadużyciach władzy, korupcji, wielomilionowych przekrętach finansowych i niewyjaśnionych morderstwach:

-  „ABW. Nic nie jest tym, czym się wydaje”,
-  „Czego nie powie Masa o polskiej mafii”,
- „Kto naprawdę Go zabił” Tajemnicza zbrodnia otoczona zmowa milczenia w III RP”,
- „Lobotomia 3.0 trzydzieści lat holocaustu prawdy o Jego śmierci”,
- „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”,

-„Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”
- „Oficer: czego ludzie żałują przed śmiercią”
- „Teresa, Trawa, Robot: największa operacja komunistycznych służb specjalnych”
- „Z mocy bezprawia: thriller, który napisało życie”
- „Z mocy nadziei: thriller, który pisze życie”

 

Męskie sprawy
Agata Jankowska, Michał Pozdał

Czy męskość dziś przechodzi kryzys? Bzdura! Współczesny mężczyzna wciąż jest męski, a jego ego ma się dobrze. Podczas szczerej, przyjacielskiej rozmowy, dziennikarka i seksuolog wymieniają się doświadczeniem zawodowym i prywatnymi obserwacjami, by rozprawić się ze stereotypami dotyczącymi męskiej seksualności, psychiki i cielesności. Analizując różne etapy w rozwoju mężczyzny, od dzieciństwa, przez okres dojrzewania, po założenie rodziny, ojcostwo, kryzys wieku średniego i starość, zastanawiają się, jaki wpływ na mężczyznę wywierają wychowanie, pornografia, rówieśnicy, kultura i ramy społeczno-obyczajowe.

 

Czarna księga perswazji. Używaj NLP, by zdobyć wszystko czego pragniesz
Rintu Basu

Ta wyjątkowa książka stanowi podręcznik do szybkiej nauki najpotężniejszych wzorców językowych. Wzorców, które możesz wykorzystywać we wszystkich praktycznie sytuacjach życiowych, osiągając zawsze najlepsze efekty.

Istota rzeczy, narzędzia i strategie, których nauczy Cię ta księga, są przekazywane w taki sposób, że świadomie zdobywana wiedza i nieświadomie nabywane przez Ciebie umiejętności będą się harmonijnie rozwijać od pierwszych stron lektury. Zostań tajemnym mistrzem perswazji na własnych warunkach — siedząc wygodnie w domu i ucząc się o dowolnie wybranej porze.

 

Cykl opowiadań dla dzieci z serii „Opowiem Ci mamo”:

- „Co robią żaby”,
- „Co robią samoloty”,
- „Co robią narzędzia”
- „Co robią mrówki”,
- Co robią pająki”
- „Skąd się bierze miód”,

 

Seria „Pewnego razu” skierowana dla najmłodszych:

- „Wizyta u dziadków”
- „Elvis z gitarą”,
- „Kot w butach”,
- „Królewna śnieżka”,
- „O trzech małych świnkach”,
- „Na tropie dinozaurów”,
- „Piraci z Zatoki Przygód”,