Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim

Poniedziałek, 8 kwietnia 2013 godzina 9:44

Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim 8 kwietnia w Czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie odbyło się spotkanie z aktorem filmowym i teatralnym, Tadeuszem Chudeckim. Aktor znany między innymi z telewizyjnego serialu „M jak miłość” ma jak się okazuje, jeszcze jedną wielką pasję, podróżowanie.

"Podróżowanie jest moją wielką pasją, ale podróżowanie dla mnie to nie jest tylko poznawanie nowych miejsc. Jest to przede wszystkim poznawanie nowych ludzi, bo jak się poznaje nowego człowieka, to także jego język, kulturę, tradycje i kraj, w którym on mieszka. To jest o wiele piękniejszy sposób, niż tylko zwiedzanie miejsc i zabytków".

Jest zapalonym wojażerem, który odwiedził 98 krajów, a swoje doświadczenia z pobytu w nich opisał w książkach: Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie, czyli Wszystko, co turysta wiedzieć powinien oraz Wspaniałe podróże na każda kieszeń czyli Europa za 100 euro.

Opowieści o niezwykłych miejscach, krajach, które odwiedził, przeplatał licznymi anegdotami oraz cennymi wskazówkami praktycznymi, jak przygotować się do podróży, jak zorganizować ciekawy wyjazd nie tracąc przy tym dużo pieniędzy. O swoich wojażach opowiadał z wielką przyjemnością, zachęcając jednocześnie do podróży.

Tadeusz Chudecki okazał się bardzo sympatycznym, ciepłym i bezpośrednim człowiekiem, z ogromnym poczuciem humoru, zwłaszcza na swój temat, czym zjednał sobie sympatię zebranych od pierwszej chwili spotkania.